Jóga

"Jóga je vše, co děláme vědomě."

Jóga znamená ve volném překladu jednotu, spojení, sjednocení, vědomé ovládnutí. Cest, jak toho dosáhnout je mnoho. Hathajóga je jednou z nich. Ha je v překladu mužský princip v nás (slunce, oheň, akceschopnost, síla) a Tha ženský (voda, plynutí, emoce, tvořivost). Hathajóga znamená  vědomé sjednocení mužského a ženského principu v nás. Jde o to vědět kdy je třeba zapojit aktivitu a vlastní sílu a kdy zůstat v klidu a přijmout věci, tak jak jsou. Na lekcích hathajógy k tomu využíváme ásany (pozice těla  – vědomé zapojení určitých svalových skupin a současně uvolnění těch ostatních), pranajáma (dechová cvičení a dechové techniky, vědomé ovládání dechu, výživa dechem), relaxace (zklidnění a vědomé uvolňování těla), meditace (pozorování svého nitra a vědomé sebeovlivnění).

Mé lekce vycházejí z hathajógy. Jak jsem šla životem přidávala jsem k ásanám, dechovým cvičením i další harmonizační cviky či techniky a tak si vytvořila svůj vlastní systém cvičení. Na lekci si tedy mimo jednotlivé ásany zacvičíte pozdrav slunci, sestavu na harmonizaci orgánů v těle, posílíte pánevní dno či zrak. Opečujete své tělo automasáží, uvolníte se v relaxaci………

Jak se můžeme potkat?

Online kurz –  lekce v uceleném kurzu přes google meet.   Nepotřebujete žádné předchozí zkušenosti s jógou. Vše co cvičíme,  hravě zvládnete. Potřebujete jen chuť se do toho pustit, pohodlné oblečení, karimatku,  deku, polštářek či velký ručník na podložení. Připravím dle vašeho zájmu ( pro min. 5 osob). Kontaktujte mě prosím a domluvíme podrobnosti.  8 lekcí za 750,-Kč.

Lekce „naživo“ od ledna 2023

Můžeme se potkat na dvou místech:

1.RůznoRadost (prostor v přízemí panelového domu naproti Kozlovně Bílá růže). Připravuji nový kurz od ledna 2023:

středa od 17 hod do 18.15 hod.  (11.1., 18.1., 25.1., 8.2., 15.2.)

Lekce trvá 75 minut. Kurz obsahuje 5 lekcí za cenu 600,-Kč.

2.Kulturní dům Vrdy. Cvičíme vždy ve čtvrtek od 17.30 hod. Lekce trvá 75 minut. Přihlásit se můžete u knihovnice Mgr. Petry Kobelové (mobil:  603 185 267 | 775 626 188; tel: 315 555 507;   e-mail: knihovna@obecvrdy.cz).

Co budeme společně praktikovat?


Jógové pozice protáhnou a posílí jednotlivé části těla. Sestavy jako Pozdrav slunci, Pozdrav měsíci či orgánová sestava harmonizují tělo jako celek. Dechová cvičení zbaví napětí a vrátí vitalitu. Automasáž a pohyb řízení vlastním zvukem vede k porozumění svému tělu a jeho signálům. Relaxace je ponor do nitra a pobytí si sám se sebou. Cvičíme v pohodlném oblečení, bosky nebo v protiskluzových ponožkách na podložce. Vhodná je deka na přikrytí a polštářek či ručník na podložení těla. Podložky, deky či jógabloky jsou na místě k zapůjčení.

 

Individuální lekce nebo-li lekce šitá na míru. Potřebujete inspiraci pro malou domácí ranní rozcvičku, naučit se pozdrav slunci či cviky na posílení pánevního dna, poradit s dechovým cvičením a potřebujete k tomu individuální přístup? Napište mi, případně zavolejte. Domluvíme se, co potřebujete a já vám připravím lekci na míru.

 

 

Cíle jógové praxe

Rovnováha
Pružnost
Vytrvalost
Koncentrace
Správné dýchání
Uvolnění

Co vám jóga přinese?

  • Poznáte lépe své tělo a porozumíte jeho signálům
  • Vaše tělo bude pružnější a ohebnější
  • Uvolníte napětí
  • Naučíte se využít svůj dech
  • Zvýší se vaše koncentrace
  • Zlepšíte psychickou odolnost a imunitu
  • Poroste vaše sebedůvěra a vnitřní rovnováha

Nevíte jak začít, máte dotaz k cvičení nebo nevíte jak online seminář probíhá?

Napište mi a vše vám vysvětlím!

    cs_CZCzech