Jarní únava

Stojíme v březnu už oběma nohama a vyhlížíme jaro. Venku se ozimilo, ale když vysvitne sluníčko, má sílu. Nevím, jak to máte vy, ale moje tělo je přímo lačné po každém paprsku. Během února jsem cítila, že jedu na záložní zdroje, přicházela jarní únava. Jak je to možné? Vždyť jsem letos začala pracovat se svým tělem už v lednu. Odlehčený týden jste mnozí absolvovali se mnou (viz článek Lednový odlehčený týden a vaše ohlasy).. Byla to „přípravka“ na přechod ze zimního, těžšího jídelníčku na ten jarní, živější, čerstvější a šťavnatější. Během února jsem klíčila a klíčila, k tomu nakládala pickles a samozřejmě konzumovala společně s maximem zeleniny, luštěnin a minimem masa. Možná tomu napomohla nemoc,  možná  stres z událostí, které přicházejí a které pravděpodobně ovlivní život každého z nás i v době budoucí, možná přibývající věk, nebo snad stále zhoršující se kvalita potravin, které obsahují méně a méně živin?  Kdo vi. Vždy je dost faktorů, které působí na naši imunitu. Každopádně je třeba tomu věnovat pozornost a přijmout změny v životě, tak abychom se cítili svěží a spokojení. Co pomohlo mě?

 1. Omezit smažení a příjem nekvalitních rafinovaných olejů. Obsahují nasycené mastné kyseliny, které podporují zánětlivé procesy v těle.
 2. Omega3 nenasycené mastné kyseliny působní přesně opačně. Kde je najdeme? V kvalitních, za studena lisovaných olejích (olivový, mandlový, sezamový, dýňový apod). Denně přidávejte do kaší, salátů či pomazánek a dále tepelně neupravujte.
 3. Kvalitní rybí tuk je skvělá věc a zkombinujeme-li ho s vitamínem D3 slovo únava bude neznámým pojmem
 4. Je březen a to je měsíc, kdy bychom se měli věnovat játrům. Játra a ostropestřec mariánský. To už je velmi známá kombinace.
 5. Zařadit co nejvíce „živých“ potravin. Klíčky (semínka řeřichy, vojtěšky, ředkviček, červené řepy a další) Prodávají se i směsi. Já sázím na Sonentor (mají ve zdravých výživách). Samozřejmě jakmile vyrazí první lístečky, tak vyrazit do přírody na sběr – kopřivy, pampelišky, bršlice, polníček, pažitka, fialky.
 6. Pravidelné procházky v lese, které můžete doplnit dechovým cvičením. Pozornost věnovaná dechu se opravdu vyplatí. Soustředění na prohloubený dech, který vychází z břicha, následně rozšiřuje hrudník a konči v oblasti pod klíční kostí a pomalý výdech do úplného vydechnutí.

Při výběru doplňků stravy je pro mě důležité, aby byly přírodního původu. Je třeba si vybrat firmu, která ve vás budí důvěru. Někdy pomůže doporučení někoho, komu věříte. Pak produkty vyzkoušíte a zjistíte výsledek. Já vyzkoušela firmu Epigemic, která má pro mě ještě několik dalších bonusů. Výrobky jsou v bio kvalitě, dělají je s láskou a rozumí bylinám i jejich působení až na úrovni buněčné. Tady uvádím ty, které by měly být součástí jarní výživy. Připravuji eshop, kde si budete moci přečíst více informací a produkty objednat. V tuto chvíli se můžete obrátit na mě z.hermanska@gmail.com nebo 722 131 206

a já vám ráda poskytnu podrobnější informace či zprostředkuji nákup (nemusíte platit poštovné).

Tady je ukázka:

Omega-3 Epigemic® 200 ml obsahuje vysoce kvalitní omega-3 nenasycené mastné kyseliny získané z volně žijících mořských ryb. Přípravek je ve formě čistého oleje a obsahuje navíc přírodní pomerančové aroma, které mu dává příjemnou příchuť. Díky tomu je vhodný i pro osoby, kterým vadí typická chuť rybího oleje.

 • podporuje normální vývoj mozku a nervové soustavy
 • pomáhá udržet normální obranyschopnost organismu
 • přispívá k normálním mozkovým a kognitivním funkcím
 • pomáhá udržovat normální krevní tlak a hladinu triglyceridů
 • přispívá k normální funkci srdce a cév
 • podporuje udržení normálních funkcí zrak

Vitamin D3 Epigemic s vynikající vstřebatelností a využitelností pro lidský organismus je důležitý pro kosti, zuby, svaly a imunitu. Vitamin D3 (cholekalciferol) představuje živočišnou formu vitaminu D, kterou náš organismus dokáže využít mnohem lépe než rostlinnou formu D2. Vitamin D je přitom nezbytný nejen pro vstřebávání vápníku z potravy, ale i pro imunitu a další procesy v těle. Za normálních okolností vzniká vitamin D3 v pokožce působením slunečního záření, v dnešní době však většina z nás pobývá převážně v uzavřených místnostech. S věkem navíc tvorba vitaminu D3 klesá, a proto je jeho nedostatek v populaci poměrně častý.

 • podporuje normální vstřebávání vápníku a fosforu z potravy
 • pomáhá udržet normální stav kostí a zubů
 • přispívá k normální funkci imunitního systému
 • podporuje normální dělení buněk

 

Ostropestřec Epigemic® 60 kapslí Ostropestřec mariánský je bylina, která představuje tradiční prostředek na podporu funkce jater. Doplněk stravy Ostropestřec Epigemic® obsahuje standardizovaný extrakt z této rostliny v BIO kvalitě a s vysokým podílem účinné látky sylimarinu.

 • podporuje normální funkci jater a pročištění
 • přispívá k normálnímu trávení
 • antioxidant
 • podporuje udržení normální hladiny cukru v krvi
 • přispívá k udržení normální činnosti srdce
 • posiluje přirozenou obranyschopnost

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Napsat komentář

cs_CZCzech