Karavan, vařečka a já

A je tady!

Jídelníček na cesty pro 1 karavan + 2 osoby + 9 receptů (4 obědy+4 večeře + 1 sladký bonus).

Proč jsem se rozhodla ho vytvořit?

Výlety s karavanem jsou přesně v duchu mého motta z minulého článku. Jsou naplněny zážitky, nečekanými situacemi, dobrodružstvím.  Mnohdy vyjíždíme na cesty a nevíme, kde večer budeme spát. Zda to bude plně vybavený kemp či zastavíme na místě, které nás osloví a pozve pobýt. (bez zdroje pitné vody či elektrické přípojky, ale samozřejmě v souladu se zákony o kempování a táboření). Nechci se na cestách rozptylovat myšlenkami na to, co budeme obědvat či večeřet a pak ještě ztrácet čas běháním po nákupech. Tohle všechno řeším před odjezdem a vyplatilo se mi to. Navíc příprava jídelníčku, sestavení receptů, nákup a příprava surovin je mojí „chutnou“ činností. Tedy mě baví, dělám jí ráda. Teď zbývá všemu dát formu a posdílet s vámi.

 Co v mém Jídelníčku na cesty najdete?

Recepty jsou navrženy jako obědy a večeře na prodloužený víkend.  Pokud preferujete studené večeře (chleba a „něco“), získali jste jídla na týdenní dovolenou a k tomu navíc sladkou tečku, kterou připravíte jako „letní rychlovku“ buď doma, nebo i v karavanu.

Ať vařím doma nebo v karavanu, respektuji tři zásady:

  1. Používám základní suroviny, bez polotovarů a nezdravých přísad
  2. Respektuji sezónnost surovin
  3. Preferuji jednoduché recepty, rychlou přípravu a pestré pochutnání

Pod jídelníčkem, který vám vyladí chuťové pohárky, jsou recepty. V karavanu obvykle nemáme váhu, proto je většina položek v kusech až na pár výjimek. U sypkých ingrediencí doporučuji buď navážit doma, či mít změřený obsah hrnečku a použít ho jako odměrku, na ostatní kvalifikovaný odhad J, či opět domácí vážení předem.

Recepty jsou v masové i bezmasové verzi. Můžete kombinovat. Chcete-li být tvořiví a upravit si recepty podle vaší chuti, nezapomeňte si doplnit i nákupní seznam do karavanu.

Za recepty najdete nákupní seznam potravin, které je třeba uložit před cestou do karavanu.

Ne všechno je třeba koupit. Využijte domácích zásob, odsypte, odlijte, odměřte. Označte si v seznamu jen to, co doma opravdu není. Nákupní seznam se tak výrazně zkrátí.

Kromě nákupu je třeba ještě věnovat trochu času domácí přípravě. Tedy pokud si chcete pochutnat na masíčku. Nakoupíte navíc dle nákupního seznamu pro domácí přípravu – masová verze.

V případě, že jste vegetariáni nebo si chcete vyzkoušet odlehčený víkend bez masa a ochutnat tofu, tempeh či nemasový burger a párečky, domácí příprava odpadá. Přikoupíte v prodejně zdravé výživy uvedené produkty.

Domácí příprava nezabere víc než 15 minut času.

Nechcete kupovat zajíce v pytli? Tak tady je jídelníček:

1. den oběd Steak (vegeburger), brambor, salát
večeře Indická polévka z červené čočky
2. den oběd Fazolový guláš, palačinky s tvarohem a ovocem
večeře Palačinky plněné restovanou zeleninou a sýrem
3. den oběd Špagety s tempehem a sušenými rajčaty
večeře Salát s kuskusem
4. den oběd Steak (vegeburger) s rizotem
večeře Omeleta „Cokadal“ (co karavan dal )
Bonus moučník Krambl (letní rychlý moučník)

 

Přidala jsem i pát tipů a doporučení. Jsou označeny modře a snad vám přijdou vhod.

Kolik stojí?

Cena se mi nabídla sama a je patrná z úvodní rovnice nerovnice:

1+2+(4+4+1)= 129,- Kč

Zaujala vás nabídka?

Objednejte na mém eshopu v sekci Recepty v praxi. Po ukončení objednávky se objeví platební instrukce.  Jakmile přistane platba na můj účet, zasílám Jídelníček na Vámi uvedený email.

Předem Vám děkuji za to, že Jídelníček bude pomocníkem pouze ve Vašem karavanu. Budete-li s ním spokojeni, prosím doporučte svým známým a kamarádům odkaz k objednání: https://zijtehrave.cz/product-category/receptyvpraxi/.

Děkuji z celého srdce a přeji krásné zážitky na cestách!

 

 

 

Napsat komentář

cs_CZCzech