Voda kolem i v nás

Od přelomu roku mě VODA přitahuje nějak víc než obvykle. Začalo to mojí „rolí“ vody v konstelacích a pokračuje to dál. Tématiku VODY objevuji v médiích, přitahují mě místa s VODOU – Sečská přehrada, okolí Doubravy, lesní potůčky či studánky. Astrologové a numerologové ve svých předpovědích na letošní rok také zmiňují vodu, tok, proud, plynutí. 1.2.2022 začíná čínský rok vodního tygra.

A co je zajímavé, dokonce mi z ničeho nic přišla do mailu petice Voda je život (kdo chce vědět víc https://pravdaovode.cz/).

Na náhody nevěřím a tak jsem si řekla, že se na VODU podívám blíž.

Co říkají čísla? Máme rok 2022, tři dvojky s nulou, tři labutě plující na rybníku. J Součet roku je číslo 6. Číslo milující krásu, harmonii, klid. Heslem šestky je nechat se nést proudem života a užívat si hojnost všeho, co plavba přináší. Dvojky i šestka jsou čísla sudá, tedy nesoucí ženský princip. I pro něj je charakteristická VODA a její vlastnosti. Zdá se, že téma roku 2022 je víc než jasné. Tedy alespoň pro mě. Potřebuji vodě porozumět. Pak dokážu plout v proudu dní s lehkostí a radostí, neztrácet směr a dovést svoji loďku do roku dalšího. Hm, tak jdu na to.

Co je voda?

VODA je prazákladem života na Zemi. Vše živé vzešlo z VODY. VODA a její koloběh v přírodě, v našem těle, plodová voda z které jsme přišli na tento svět, to vše je ta prastará voda, která v sobě nese záznamy staré miliony let. Byla tu před námi a bude tu i po nás.

Jaká je voda?

Proměnlivá – mění svá skupenství (kapalina, pára, led, sníh). Umí být klidná jako hladina rybníka, dravá jako říčka či vodopád, silná, mohutná a bezedná jako oceán či vše ničící jako tsunami. Nelze přehlédnout tu podobnost s emocemi.

Přizpůsobivá – VODA mění svůj tvar (pohár či koryto řeky), přizpůsobí se. Neklade odpor. Narazí-li na překážku, vždy si najde svoji cestu. Pokračuje dál a podemílá tak dlouho, až odstraní z cesty i tu nejtvrdší skálu.

Osvěžující a očistná – znáte ten pocit kdy se žíznivá ústa smočí v chladné a jiskřivé vodě? Co teprve když je přímo ze studánky a vy si ještě omyjete obličej a oči. Cítíte tu sílu očištění? Letní den po dešti – VODA odnesla prach, vše staré nepotřebné a my vidíme nový svět, jeho krásu a nové možnosti. Očistná koupel či saunový rituál, houpání na mořských vlnách, to vše se bez vody jaksi dělat nedá.

Docela užitečné vlastnosti, co? Teď něco méně uchopitelného. Co je voda z pohledu psychiky? Voda bývá spojena s pocity, emocemi, prožíváním. Podle toho jak jsme opravdoví, autentičtí vypadají naše vztahy i naše nálada.

K elementu vody patří  povahové rysy jako empatie, tolerance, či laskavost. To když je živel vody v harmonii. V opačném případě jsme nerozhodní, těžko si nastavujeme hranice a slovo NE neumíme vyslovit, či jsme přecitlivěli, strháváme mosty.

Teď už tedy zbývá přijmout vlastnosti vody za své a vyladění je na dosah.

Čím ještě podpoříme živel VODY? Třeba oblečením v barvách VODY (odstíny světle modré až modrozelené barvy, s doplněním bíle a černé). Nosit u sebe můžeme kameny světlé modré barvy, jako je akvamarín, modrý aragonit či bílý křišťál. Fotografie či obraz s vodní tématikou, mušličky, vodní fontánka či difuzér nám doplní energii doma i v kanceláři. Plná vana teplé vody, sauna a ledový bazén či jiskřivá voda v potůčku udělají malý zázrak s naším tělem. K tomu vůně éterického oleje Směs pro posílení vnitřního citu Voda od Hanna Maria Therapy. Zklidní, posílí pozitivní emoce, zvýší citlivost a lásku vůči sobě. Kam s ním? Třeba do té vany, difuséru nebo pár kapek do kvalitního oleje a natřít si tělo po koupeli.

(pokud neznáte, můžete se obrátit na mě. Olejíčky od této firmy používám dlouho a výhledově bych je ráda nabízela na svých stránkách)

Napsat komentář

cs_CZCzech