Vstupte odlehčeni do podzimního času

Máme tu září, ideální čas na podporu sleziny a pohlazení slinivky. Chceme-li zvládnout podzimní období viróz a udržet si imunitu vybudovanou přes léto, je ideální čas. Žádné odklady a jdeme na to hned příští týden od 13.9. do 17.9. 2021. Je to výzva pro všechny. Pro vás to znamená zorganizovat si svůj denní program. Zařadit si ranní a večerní čtvrthodinku na přípravu jídla (vše budete mít připravené, takže čas může být i kratší). Bylo by prima zařadit i nějaké tělesné aktivity – ranní protažení na pár minut, které rozhýbe nejen tělo, ale i zažívací trakt, odpolední či večerní procházku svižnou chůzí, případně jiná vámi oblíbená cvičení. V rámci této akce nabízím možnost zacivičit si online jednoduchou jógu tak na 20 min. v pondělí a ve středu od 18.hod, (čas můžeme posunout i na později). Půjde o malou rozcvičku, kterou můžete nastartovat své tělo po ránu. Zjistíte, že vám zabere pár minut a vaše tělo to ocení. Přidáme i jednoduchá dechová cvičení na uvolnění těla a rozhýbání energie. Příprava na odlehčený týden by měla začít už 3 dny předem.Zvykněte si na den bez kávy, alkoholu, bílého pečiva, čokolády, zmrzliny, smažených a tučných jídel. Pokud to půjde, vynechejte o víkendu maso. Vím, že budete vařit pro rodinu a pokud to nepůjde, tak zvolte kvalitní drůbež či králíka.
Tak jsme dospěli k nedělnímu večeru, hezky se uvolníme a prodýcháme, dorůžova vyspinkáme. Odhodlaně vstoupíme do pondělního rána s úsměvem, dobrou náladou a vírou, že něco pro sebe děláme a že se nám to v dobrém vrátí.  Začínáme v pondělí 13.9. (pověrčiví a nejen oni se ráno několikrát zhluboka nadechnou a vydechnou – první dechové cvičení) a jdeme na to.
 Pondělní snídani si vytvoříte sami, ideální je kaše na sladko či na slano (můžete i instantní ze zdravé výživy rýžovou, jáhlovou), nebo rostlinná pomazánka s rýžovým chlebíkem. Vynechte prosím mléko, pečivo,  V poledne (plus mínus) přivezu krabičky. Dostanete polévku k obědu a večeři, druhý chod a snídani na druhý den. Večeře a snídaně jsou formou polévek, 2x je k snídani kaše na sladko (bez cukru). Základem celého týdne je dlouho vařená natural rýže s kroupami (nazývám kaší, i když konzistence kašovitá není). Přidává se do polévek, či je základem pro kaše. Ostatní jídla jsou podobná těm, které si u mě objednáváte – Zelenina (zejména ta podzimní), červená čočka, jáhly, mungo, semínka. K tomu přidám domácí klíčky. Nejvíce odlehčená je středa, kdy je základem „kaše“ a k tomu zelenina. Čtvrtek a pátek se vrací k „normálnímu“ režimu. Víkend už bude na vás a měl by to být pozvolný návrat k vašemu jídelníčku. Během celého týdne je důležité dodržovat pitný režim (čistou vodu, případně bylinkové čaje). Doporučuji zakoupit do pátku ve zdravé výživě umeocet, kvalitní olej (bio olivový, mandlový, skunečnicový či jiný dle vašeho výběru. Budete ho přidávat do polévek a kaší. Pokud byste potřebovali dosladit ranní kaše, můžete mít po ruce ještě bio javorový sirup.
Tak co, už jste se rozhodli? Přihlaste se co nejrychleji, ideálné ve čtvrtek 9.9.2021, nejpozději v pátek do 10. hodin dopoledne. To abych stihla nakoupit a připravit vše na pondělí, jsem o víkendu mimo domov. No a kdo se ještě nerozhodl a nechce kupovat zajíce v pytli, tak tady je jídelníček:
Pondělí
oběd Pikantní dýňová polévka s droždím 1/3 porce
Voňavé jáhly se zeleninou a mungem, klíčky
večeře dýňová polévka  + 2 lžíce kaše
Úterý snídaně kaše, datle, dýňová semínka, lněné semínko, olej
oběd Zelňačka s tofu
Pyré z brambor,mrkve a batátu, rýžová placka, salátek, klíčky
večeře miso polévka + kaše
Středa snídaně miso polévka + kaše
oběd Kaše, restovaná zelenina, klíčky
večeře miso polévka + kaše
Čtvrtek snídaně miso polévka + kaše
oběd Zeleninová polévka se slzovkou
Dýňové rizoto
večeře Zeleninová polévka se slzovkou + 2 lžíce kaše
Pátek snídaně kaše, brusinky, banán, lněné semínko, olej
oběd Polévka z červené řepy a červené čočky
Pohankový karbanátek + salát Coleslaw
večeře Mrkvovojáhlová pomazánka, rýžový chlebík 2ks
Celá tahle akce stojí 1.200,-Kč
Na vaše dotazy ráda odpovím, ať ještě před začátkem, či během týdne. Jakmile se přihlásíte níže pod tímto článekm nebo přímo na tento mail z,hermanska@gmail.com
pošlu vám další informace.
Těším se na vás!
Jezte zdravě, žijte hravě!
Zuzka

 

Napsat komentář

cs_CZCzech